Almanya

Almanya’nın bu listede bulunması kimilerini şaşırtabilir. Ancak Almanya, niş bir sağlık turizmi pazarına sahiptir. Yıllar içerisinde sağlık hizmetlerine ve teknolojilerine yapılan yatırımlar, Alman ilaç sektörünün ismini duyurması ve doktor kalitesi ile Almanya, sağlık turizminde dikkat çeken ülkelerden biridir.

Almanya Sağlık Turizmi
Almanya, bu yazıdaki diğer ülkelerin pek çoğunun aksine, daha niş bir sağlık turizmi pazarına sahiptir. Yani, Almanya’ya gelen sağlık turistlerinin pek çoğunun motivasyonu düşük maliyetler ve turizm olanakları değildir. Almanya daha çok yüksek kaliteli tıbbi hizmetleri sayesinde sınırlı bir kesim tarafından tercih edilir. Almanya, sağlık turizminin önündeki bürokratik engellerin aşılması adına bazı çalışmalar yapmaktadır.

Almanya, özellikle Avrupa içerisinde spa ve wellness merkezleri ile ünlenmiştir. Ülkede pek çok sayıda kalifiye sağlık uzmanı bulunmaktadır ve bazı kronik hastalıklara yönelik rehabilitasyon ve medikal önleme çalışmaları yürütülmektedir.

Almanya’nın sağlık turizminde tercih edilmesinin bir diğer nedeni de, bünyesinde barındırdığı ve dünyanın tüm ülkelerinde mevcut olmayan bazı tedavilerdir. Yeni tıbbi teknoloji ve tedavilerden bazıları pek çok ülkede bulunmaz. Bu durumda pek çok hasta, özellikle hayatlarını tehdit eden ciddi rahatsızlıklar geçirdiklerinde Almanya’yı ziyaret etmeyi seçerler.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…