Amerika Birleşik Devletleri

ABD, sağlık turizminde genellikle hasta getiren değil, hasta gönderen konumdadır. ABD’nin sağlık turizminde tercih edilme sebepleri genellikle yüksek kalite ve sağlık sektöründeki nitelikli insan gücüdür. Bunun yanında ABD, pek çok tedavide dünyanın en iyi merkezlerine sahip olması ile de ün kazanmıştır. Ancak buna rağmen, yüksek maliyet ve bekleme süreleri nedeni ile pek çok ABD vatandaşı her sene sağlık hizmeti almak için başka ülkelere seyahat etmektedir.

ABD Sağlık Turizmi
ABD sağlık turizmi ile ilgili aslında önemli bir geçmişe sahiptir. Sahip olduğu şifalı su kaynakları 1600’lerden beri çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen gezginler tarafından ziyaret edilmektedir. 1990’lara gelindiğinde ise SPA merkezleri yaygınlaşarak wellness turizmi önemli ölçüde büyümüştür.

ABD sağlık turizmi gelirlerini artırmaktan daha çok, yurtdışında tedavi almak isteyen vatandaşlarının sayısını azaltmaya yönelik çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır.

Bunun yanında, ABD sağlık turizmi gelirlerinin çoğunluğunu kaliteli tıp merkezleri ile dünyada adından söz etmiş araştırma merkezlerine borçludur. Ayrıca akreditasyon süreçlerinin de bunda etkisi büyüktür. ABD, JCI tarafından akredite edilmiş sayısız hastaneye sahiptir. Bu sayede verdiği sağlık hizmetlerine de dünya çapında güven duyulmaktadır.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…