Bacak Kaldırma

Vücutta, yaşın ilerlemesi, hızlı kilo kaybı ve hamilelik gibi sebeplerle bozulmalar oluşabilir. Bu bozulmalar, bedendeki kolajen ve estetik liflerin yapıları, şekilleri ve dizilimlerinde meydana gelen değişikliklerin bir sonucudur. Bu bozulmalardan, vücudun kasıktan tabana kadar sınırlandırılan ve yürümeye yarayan organları olan bacaklarda da görülmektedir. Uylukların (üst bacaklar) iç kısımlarında deri ince bir yapıdadır. Bu sebeple doğal bozulmalardan daha fazla etkilenir. Bu bölgede yer yer sarkma ve gevşeme görülebilir.

Bacak germe estetiği, “uyluk” olarak da adlandırılan üst bacağın iç kısımlarında meydana sarkmaların gerdirilmesi ve yağ birikiminin giderilmesi için yapılan bir operasyondur. Bacak germe operasyonunun esas amacı bütün bacak bölgesini inceltmek değildir. Operasyon, ayrıca, uyluklardaki deride oluşan bollaşmayı ve bu bölgedeki dalgalanmaları gidermek amacı da taşır. Bunun yanında operasyon sırasında asıl işlem ile hastanın talebi ve deri kalitesi gözetilerek yağ alma ve bölgesel inceltme gibi estetik işlemler uygulanabilir. Ayrıca, talebe göre karın germe ameliyatı da operasyona eklenebilir.

Muayene ve Tanı

Yukarıdaki sorulara cevap verip operasyon kararı verdiyseniz öncelikle muayene olmanız gerekir. Muayene sırasında deri kalitesi, derideki yağ dokusu kalınlığı, sarkma miktarı ve hastanın beklentisi gözetilir ve ardından tanı konulur. Daha sonra en ideal operasyon tekniğine karar verilir. Tanı konulurken her hasta ayrı değerlendirilir. Yağ miktarı sarkmadan fazlaysa lipomatik ile liposuction işlemi uygulanır. Sarkma belirginse ve hastanın farklı talepleri de varsa bacak germe operasyonu onayı verilir. Cerrah, operasyon yöntemi hakkında hastaya detaylı bilgi verir. Daha sonra hastanın işlem için karar vermesi beklenir.

Ameliyat Öncesi Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Konsültasyon yani muayene ve tanı öncesi hastanın kendisine şu soruları sorması, operasyon öncesi ve sonrası hem hekimlere hem de hastaya kolaylık sağlayacaktır;

  • Bacak germe operasyonuna gerçekten ihtiyaç var mı?
  • Neden bacak gerdirme yaptırmak istiyorum?
  • Estetik açıdan başka operasyonlara ihtiyacım var mı?
  • Kesi izleri sorun teşkil eder mi?
  • Bu operasyon için deri kalitem uygun mu?

Bunlar gibi bazı temel sorular, konsültasyon öncesi ve sonrası bilinçli hareket etmeyi ve estetik anlamda hedefe ulaşmayı sağlar.

Muayene sonrası operasyon yaptırmaya karar veren hasta ameliyata kadar düzenli olarak günde en az 8 saat uyumalıdır. Üç hafta öncesinden Aspirin alınmamalı, sigara ve alkol bırakılmalıdır. Son 1 hafta kanı sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Aspranaks, Voltaren ve Vermidon gibi ağrı kesici ilaçlar alınmamalıdır. Bunların yerine Minoset ve Novalgin türü ilaçlar tercih edilmelidir. Operasyona kadar 1 hafta öncesinden ginseng, ginko biloba ve CO-enzimQ gibi maddeler içeren multivitamin hapları, zayıflama ürünleri, keten tohumu, yeşil çay, domates çekirdeği ve kiraz sapı gibi bitkisel ürünler alınmamalıdır.

İlk 3 hafta istirahat edilmelidir. Bir buçuk ay sonra normal yaşama dönülebilir. Operasyon sonrası, ilk 2 gün dikiş üzerinde bandaj bulunmalı ve hafif şekilde pansuman uygulanmalıdır. Cilt altında kalan dikişleri aldırmaya gerek yoktur. Dikişler 2 hafta içinde iyileşir. Bir ay sonra dikiş izler silinmeye başlar. İyileşme sürecine kadar dikişler güneşten ve darbeden korunmalı, hijyene dikkat edilmeli ve ağır hareketler yapılmamalıdır. Operasyondan 2 gün sonra duş alınabilir. 3 hafta sonra koşu hariç sportif aktiviteler yapılabilir. Operasyon sonrası ilk günlerde bacaklar kalp seviyesinin üstünde tutulmalıdır. İlk bir ay pamuklu iç çamaşırı kullanılmalı ve korse takılmalıdır.

Bacak germe estetiği sonrası bacaklarda son derece estetik bir görünüm elde edilir. Kasıklarda açılan yatay kesi izleri iç çamaşırı içinde kalacağı için görünmez. Dikey kesi izleri de vücudun arkasından ve önünden görülmez. Ayrıca, bu izler zamanla solgunlaşır. Bacak germe estetiğinin başarısı, hastanın uyarıları dikkate alması ile bağlantılıdır.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…