Brezilya Popo Kaldırma (Popoya Yağ Enjeksiyonu)

Brezilya popo ameliyatı; daha kalkık ve yuvarlak bir popo görüntüsü elde edebilmek için göbek, bel ve bacak bölgesindeki fazla yağların alınarak bu yağların popoya yerleştirilmesi ve şekillendirilmesi işlemidir. Popo ameliyatı sırasında; popo yükseltme, şekillendirme, büyütme ve küçültme, kalça hatlarının düzenlenmesi, bel boşluğunda çukurlaştırma ve şekillendirme, basen fazlalıklarının giderilmesi gibi uygulamalar bir arada yapılmaktadır. Estetik ve Plastik Cerrah, kişinin sağlığı ve vücut yapısına özel olarak yaptığı değerlendirmeler sonucu operasyon için ideal şekil önerisini yapabilir. Bu estetik ameliyat kişinin hayalindeki vücut görünümüne sahip olması için bireysel talepler doğrultusunda yapıldığı için kişiye özgü bir operasyondur.

Nasıl Yapılır?

Brezilya popo ameliyatı kişinin kendi yağ dokuları kullanılarak yapılabildiği gibi, silikon popo protezleri kullanılarak da yapılabilir. Kişinin kendi yağ dokusunun kullanıldığı yöntem son zamanlarda daha sık tercih edilmektedir.

Kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak yapılan popo ameliyatının birinci aşaması liposuction yöntemi ile yağ alma aşamasıdır. Bu aşamada göbek ve bel bölgesinden fazla yağ dokuları vaser veya lazer liposuction tekniği ile alınır.  Daha sonra bu yağ dokuları popoya enjekte edilir. Bu sayede daha dik ve şekilli bir kalça görünümü elde edilirken, vücuttaki istenmeyen yağlardan da kurtulunmuş olur. Silikon protez kullanılarak yapılan operasyonlarda ise kalça bölgesine yapılan müdahaleye göre gerekli büyüklükteki silikon protez, popo dokusuna zarar vermeyecek şekilde deri altına yerleştirilir.

Popo küçültme ve popo dikleştirme uygulamaları için yaygın olarak “liposuction” adı verilen yağ aldırma yöntemi kullanılır. Bu işlemde kalçadaki fazla yağ dokusu alınır. Daha sonra deri gergin ve dik duracak şekilde dikilir. Yağ aldırma işlemi uygulanamadığı; kalça dokusu eksilmiş ve dokunun içe çökmüş gibi göründüğü durumlarda doku eksiltmeden sadece deri askıya alma yöntemi ile kalça dikleştirilebilmektedir. Böylece kişinin talep ettiği görünüme kavuşması sağlanır.

Ameliyat Öncesi

Başarılı bir ameliyat için kişinin istekli ve psikolojik açıdan hazır olması önemlidir. Estetik Cerrahın incelemeleri ve kişinin talepleri ameliyat sırasında kullanılacak olan tekniğe karar verilir. Ameliyat öncesinde doktor tarafından gerekli görülen sağlık testleri uygulanacaktır. Ameliyat genel anestezi altında yapılacaktır. Ameliyata gelmeden önce kişinin uyması gerekli olan kurallar:

  • Eğer sigara kullanıyorsanız ameliyat öncesi en az 24 saat sigara içmeyin.
  • Operasyondan 1 hafta öncesinde alkol tüketimini durdurun.
  • Kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bırakın. Eğer kullandıysanız mutlaka doktorunuzu bilgilendirin.
  • Eğer kronik bir hastalığınız varsa bunu ameliyat öncesinde doktorunuza söyleyin.
  • Ameliyat öncesi 24 saat kafein içeren yiyecek ve içecekleri bırakın veya çok kısıtlayın.
  • Parmağınızdaki ojeleri çıkartın. (Genel anestezi altındaki hastanın oksijen seviyesi öncelikle tırnaklardan takip edilir)
  • En son ne zaman yemek yemeniz gerektiğini doktorunuz ile konuşun.

Brezilya popo estetiği operasyonu sonrası kişi 1 gün hastane gözetiminde tutulur. Daha sonraki 3 gün yatarak dinlenmesi gerekir. 4. günden itibaren hasta normal hayatına dönmeye başlar. Dikişlere zarar vermeyecek şekilde hareket edilebilir, banyo ve gündelik işleri yapılabilir. Ayrıca, oturmak da sorun olmaz. Ameliyat sonrası ilk hafta popo bölgesinde kızarık, şişlik ve morluk görülebilir. İlk aydan sonra bu izler tamamen ortadan kalkar, doğal ve yeni şekline kavuşur.

Aşırı kilo verme sonucu popo bölgesinde düzleşme olur. Çünkü vücutta eriyen yağlar popo bölgesinde de kaybolur. Zayıflayan bu kişiler yağ enjeksiyonu için uygun olmayabilir. Özel silikon popo protezleri, aşırı kilo veren kişilerin kalça bölgelerinde yuvarlak hatlar oluşturur.

Popo estetiğinde kullanılan dolgu malzemeleri alerjen maddeler içermez. Bu sebeple dolgu malzemeleri ile güvenli bir şekilde popo şekillendirme yapılabilir. Dolgu malzemeleri ile popo estetiği yaklaşık 6 yıl kalıcıdır. Hareketlerine dikkat eden kişilerde bu süre daha da uzayabilir.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…