Hindistan

Hindistan, nüfus açısından dünyanın en büyük ikinci ülkesi. Kalabalığı ile birlikte pek çok farklı dil ve kültüre de ev sahipliği yapıyor. Hindistan, refah ve sağlık sistemi açılarından pek çok ülkeden geride olsa da, sağlık turizmi için yaptığı yatırım ve hamleler ile öne çıkabilmiş bir ülke. Bunun yanında pek çok geleneksel tıp metodunun uygulanmasını da yasal çerçeveler içerisinde kabul etmesi ile birlikte Hindistan bugün sağlık turizmi pazarında önemli bir yere sahip.

Hindistan Sağlık Turizmi
Hindistan’daki sağlık sistemi problemli olsa da, kamu ve özel kuruluşların işbirliği ve hükümetin adımları sayesinde Hindistan sağlık turizminde ciddi bir başarı yakalamış durumda.

Bu noktada, sağlık turizmi ile ilgili yapılan yasal düzenlemelerin başında vize serbestisi geliyor. Sağlık turizmi amacı ile ülkeyi 2 ay içerisinde iki kez ziyaret edecek yabancıların yaşayabileceği olası vize kısıtlaması kaldırılmış durumda. Vize konusundaki bir diğer kolaylık ise varışta vize uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde sağlık hizmeti alma amacıyla ülkeye gelen ziyaretçiler Hindistan’a vardıkları zaman 30 günlük vize alabilmektedirler.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…