Kilo Kaybından Sonra Vücut Şekillendirme

Kilolu kişiler önemli miktarda kilo kaybı sonucu deri ve doku elastikiyetini genellikle kaybeder. Bunun sonucu olarak üst kolda sarkma ve gevşeme, memelerin düzleşmesi ve meme uçları aşağı bakar konuma geçmesi, karın bölgesinde katlanma ve alt sırt alanına kadar uzanması, kalça, kasık ve uyluk deri ceplerinde sarkmaya neden olabilir. Önemli kilo kaybından sonra vücut şekillendirme operasyonunda alttaki dokunun şekli ve tonusu desteklenir ve aşırı sarkan yağ ve deri alınır. Sonuç olarak vücutta toplu bir görünüş sağlanır.

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şu an ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Sonrasında genel sağlık durumunuz, vücudunuzdaki yağ miktarı ve dağılımı, cildinizin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesini değerlendirilir. Bu muayene sırasında; geçirdiğiniz hastalıklar, halen mevcut sağlık problemleriniz (şeker hastalığı vb.), alışkanlıklarınız (sigara, içki vb.) ve kullandığınız ilaçlar (aspirin, sakinleştirici vb.) hakkında doğru ve ayrıntılı bilgi alınır. Sizin beklentileriniz ve muayene bulgularınız sonucu değerlendirilir. Bu muayene sırasında anestezi tipi, kaç gün hastanede kalacağınız ve operasyon sonrası konuşulur. Ayrıntılı olarak vücut incelenir ve ölçümler alınır. Tıbbi kayıt için fotoğraf çekilir. Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Zamanına Hazırlık

Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesine sebep olabilir. Operasyon günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi gerekecektir. Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir (Sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz). Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir. Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın. Operasyondan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli. Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı. Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Birkaç gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç hafta alabilir. İşinize 2-4 hafta sonra dönebilirsiniz. Kabul edilebilir skar izleri biraz görünür olacaktır ancak genel olarak iyi sonuçları uzun ömürlüdür. Bir kilo verme sonrası estetik operasyondan sonra sonuçları hemen görünür. Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir, izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir. Tamamen yok olmamasına rağmen insizyon izleri kıvrım hatlarında ve bikini altında saklanabilecek şekilde bırakılır. Uyluk bölgesi sarkıklığı olan hastalar için iyi sonuç verir. Hastaların çoğunda, düzenli egzersiz ve diyetle iyi sonuç yıllarca korunabilir. Ödemi çözmek, dokuları desteklemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için özel bir giysi birkaç hafta giydirilir. Vücut şekillendirme operasyonlarının nihai sonuçları 1 yıl sonra net olarak görülür.

Kilo verme sonrası birkaç estetik operasyon bir arada yapılabilir. Bu noktada öncelikle kişinin sağlık ve fiziksel durumu değerlendirilir. Daha sonra ihtiyacı olan estetik operasyonlar belirlenir. Fiziksel ve genel sağlık durumuna göre örneğin; meme dikleştirme ve büyütme ameliyatı ile kol germe estetiği bir arada yapılabilir. Karın germe ameliyatı ile de bacak germe ameliyatı birleştirilebilir. Sırt germe estetiği de genelde karın germe ve kol germe operasyonları ile kombine edilir. Genel olarak üst ve alt bölümler iki ayrı operasyon planı ile uygulanır. Her operasyonda o bölgeye ait vücut şekillendirme estetikleri yapılır. Kişi vücunda birçok bölgede deri sarkması yaşıyor olabilir; ancak bütün bölgelere aynı anda tek bir estetik cerrahi ile müdahale etmek kişinin genel sağlığını korumak amacıyla tavsiye edilmez. Kilo verme sonrası estetik cerrahileri en az iki seansta planlaması ile aralıklı zamanlarda yapmak doğru olur. İki ameliyat arasındaki süre kişinin durumuna göre belirlense de genel olarak vücut şekillendirme ameliyatları arasında 6 aylık bir süre için ara verilir.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…