Küçültme Mamoplasti

Halk arasında göğüs küçültme ameliyatı olarak da bilinen Meme küçültme ameliyatı, vücut ile dengeli bir meme büyüklüğü elde etmek veya aşırı büyük ölçülerde olan ve rahatsızlık veren memelerdeki yağ, glandüler doku ve cilt fazlalıkların alınması işlemidir. Aşırı büyük meme ağırlığı, aktif bir yaşama devam yeteneğini olumsuz yönde etkileyebildiği gibi duygusal rahatsızlık ve özgüven sorunlarına da yol açabilir. Fiziksel rahatsızlık ve ağrı kimi zaman çok yüksek seviyelerde olabilir. Bu sorun birçok kadın için çok önem arz eder ve daha kaliteli bir yaşam tarzı için çözülmesi gereklidir.

Meme küçültme Ameliyatı sayesinde;

Fiziksel olarak hantal bir görünümden daha atletik bir görünüme geçilmesi mümkün olacaktır. Kişinin kişisel duruşu daha sağlamlaştığı gibi özgüveni de gözle görülür bir biçimde artar.

Vücut daha dengeli ve orantılı görünecektir. Muhtemel bel, boyun ve omuz ağrılarınızda ameliyat sonrası dönemde azalma olacaktır. Ameliyat öncesi dönemde göğüslerin altında kalan bölgelerde oluşması muhtemel dermal problemler de azalacaktır.

Meme küçültme (mamoplasti) ameliyatının adımları, öncesi ve sonrası.

  • Belirli ilaçların kullanılması, azaltılması veya bırakılması talep edilebilir. Ameliyatınızın öncesi ve sonrasında meme dokusunda oluşacak değişikliklerin tespiti için mamografi talep edilebilir. Meme küçültme ameliyatı öncesinde ve sonrasında; yara dokusunun daha hızlı iyileşebilmesi için, sigarayı bırakmanız talep edilecektir.
  • Aspirin, bazı bitkisel takviyeler ve anti-inflamatuar ilaçların düzenli alınması kanınızı incelttiği ve kanama riskini artırdığı için Meme Büyütme Ameliyatınızdan belirli bir süre öncesinde doktorunuz tarafından yasaklanacaktır.
  • Meme Küçültme Ameliyatınız esnasında kişisel konforunuz için sakinleştirici ve bazı anestezik ilaçların uygulanması gereklidir. Sedasyon veya genel anestezi seçenekleri arasından sizin için en iyisini doktorunuz size tavsiye edecektir.
  • Görülebilir operasyon izini en az indirmek amacı ile doktorunuz insizyon (kesi) esnasında meme bölgesinde bulunan en uygun ve en az görünen yerleri tercih edecektir.

Meme küçültme ameliyatı (mamoplasti) tüm diğer estetik cerrahi operasyonlarda olduğu gibi kişisel bir karardır ve başkasının arzularını yerine getirmek için değil, kendi arzularınızı gerçekleştirmek için bu kararı almanız gerekir.

Meme küçültme ameliyatı tamamlandıktan sonra, şişme ve morarmaların en aza indirilmesi için bandaj ve pansuman uygulanacaktır. İyileşme süresinde göğüslerin desteklenmesi için elastik bandaj veya destek sutyen giyilmesi tavsiye edilecektir.
Bu süreç zarfında birkaç gün fiziksel faaliyetlerinizi azaltmanız gerekebilir. Sızı ve bazı hafif şişlikler olasıdır ve birkaç hafta devam edebilir. Takip eden günlerde doktorunuz günlük faaliyetlerinize dönmenizi tavsiye edecek olup ameliyat izleriniz ve morluklar her geçen gün kaybolacaktır.
Ameliyatınızın nihai sonuçlarını (memelerin şekil ve konumlarının son halini alabilmesi) 30-70 gün içerisinde görebileceksiniz.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında memenin tekrar büyümesi çok az bir ihtimal de olsa söz konusu olabilmektedir. Bunun nedenleri; kullanılan bazı ilaçlar, kilo alma, gebelik ve çeşitli hormonsal değişimlerdir. Bu nedenle meme küçültme ameliyatı sonrasından doktor kontrollerinin aksatılmaması, egzersiz programlarının ertelenmemesi ve ideal kilonun korunması büyük önem taşımaktadır.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…