Liposuction (Lazer veya Vaser)

VASER lipo geleneksel liposuction tedavilerindeki gibi rahatsızlık ve uzun iyileşme sürelerine gerek olmadan göz alıcı sonuçlar üreten hassas ve minimal invaziv bir liposuction teknolojisi sunar. Prosedür, diğer dokuları koruyan yani doku seçici özelliği olan ve sadece yağ dokularını hedefleyebilen bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği ile boyun ve kol gibi hassas bölgelerdeki fazla yağları zarar vermeden ortadan kaldırarak tedavi etmek için yeterli güce sahiptir. VASER lipo hakkında klinik ortamlarda yapılan araştırmalar doğrultusunda vücudunuzun ve cildinizin pürüzsüz bir güzelliğe sahip olmasını sağladığını kanıtlayan birçok sonuç elde edilmiştir.

VASER lipo tekniği hangi bölgelere uygulanabilir?

VASER teknolojisi etkisi yağ transferi işlemdir. Bu liposuction işlemi daha çok hastanın dudak ve yanaklarına hacim kazandırmak ya da nazolabial kıvrımların doldurulması ve çene hattını düzeltmek için kendi hücrelerinin kullanılmasında tercih ediliyor. Otolog yağ transferi ile başarının anahtarlarından biri kullanılan yağın kalitesi ve canlılığıdır. VASER yönetiminin hassas yapısı her zaman transplantasyonu için daha kaliteli yağ elde edilmesini sağlar, hatta gelişen teknolojisi sayesinde süreci daha etkili hale gelmiş durumdadır. Yeni sistem sayesinde hastanın hem kendi yağı alınır hem de transfer edilebilmektedir. Aynı zamanda işlem süresinin kısalmasını ve sonuçların optimize olmasını sağlar.

VASER Lipo teknolojisi kimler için uygundur?

Eğer vücudunuzun kalça, karın, uyluk gibi bazı bölgelerinde ya da yüzünüz ile üst vücudunuzda diyet ve egzersiz ile erimeyen dirençli yağlarınız varsa VASER lipo teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Yağ dağılımı vücudun bazı bölgelerinde orantısız bir görünüme neden olacak şekilde düzensiz olabilir. Diyet ve egzersiz ile bölgesel incelme sağlamak çoğu zaman mümkün olmayabiliyor. VASER lipo inatçı vücut yağı olan her yaştan yetişkinin birçok bölgesine etkili bir şekilde uygulanabilir.

VASER Lipo teknolojisinin avantajları

VASER liposuction son derece başarılı bir bölgesel yağ azaltma tedavi yöntemidir. Vücuttaki yağ dokusunun dağılımını dengeleyerek profilin estetik açıdan düzelmesini sağlar. Liposuction genellikle çok önemli gelişmeler sağlamasına rağmen, bir kilo verdirme tekniği ya da obezite için çözüm değildir. Aynı zamanda selülit için de etkili bir tedavi değildir. Bu tedavi tekniğine ek olarak düzenli egzersiz, iyi bir diyet, sağlıklı bir yaşam tarzı daha başarılı bir sonuç alınmasına yardımcı olur. Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyüklüğü tedavisinde de etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

Liposuction işlemi sırasında hiçbir acı hissedilmez. Eğer herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilirse lokal anestezi uygulanabilir.

Sonuçları kalıcıdır ancak tedavi ile yağ alımı yapıldıktan sonra sağlıklı bir diyet ve egzersiz planı ile verilen yağların geri alınmaması sağlanabilir.

Tedaviden sonra hasta ortalama 3 – 4 kilo verebilir. VASER lipo ile yüzeysel yağ ve yağ hücreleri alınır, sonuçlar kalıcıdır, işlem yapılan bölge yeniden yağ hücresi üretmez. Fazla yağın vücudun etrafında dağılmasını ve fazlalıkların ortadan kalkmasını sağlar.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…