Refraktif Cerrahi

Miyopi, hipermetropi ve astigmatizma gibi görme kusurlarının ameliyat yöntemleri ile düzeltilmesine refraktif cerrahi denilmektedir. Günümüzde refraktif cerrahide kullanılan lazer tipi excimer lazerdir. Excimer lazer ile 10 Diyoptriye kadar miyopi, 5 Diyoptriye kadar hipermetropi ve 5 Diyoptriye kadar astigmatizmanın düzeltilmesi mümkündür.

KİŞİYE ÖZEL LAZER

Her kişinin görme yetisi ve göz yapısı farklılık gösterir. Wavefront, Q-value ve Topolaser yöntemleriyle kişiye özel lazer programı oluşturulabilir.

Wavefront

Kişiye özel tedavi yöntemi olan wavefront, görme kalitesini daha fazla arttırmayı amaçlamaktadır. Optik düzensizlikler belirlenerek kişinin gözüne özel bir tedavi haritası çıkarılır ve bu harita eşliğinde lazer uygulanır. Böylece kişi var olan görme potansiyelinden en iyi şekilde faydalanabilmektedir.

LAZER TEDAVİ SÜREÇLERİ

  • Tetkikler : Topografi ile ayrıntılı olarak gözün kornea tabakasının topografik haritası çıkartılır. Pakimetre ile kornea kalınlığının ölçümü yapılır. Kornea kalınlığı, uygulanacak cerrahi yöntemin seçilmesinde göz numarası kadar önemli bir parametredir.
  • Muayene : Muayenede görme keskinliği, numaralar ve bağlayıcı ölçümler belirlenir. Biyomikroskobik muayene yapılır ve göz tansiyonu ölçülür.
  • Ayrıntılı olarak göz bebeğinden göz dibi muayenesi yapılır. Retinada incelme, yırtık, delik gibi riskli alanlar varsa bu bölgeler argon lazer yöntemi ile korumaya alınır. Daha güvenli bir uygulama sağlar.

Laser tedavileri uyuşturucu özelliğe sahip göz damlaları yardımıyla yapılırlar. Ameliyat sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Zaten işlem, göz başına ortalama 5 dakika gibi çok kısa bir zamanda gerçekleştiğinden hastalarımızın çoğu ne olduğunu anlamadan operasyon bitmiş oluyor. Ameliyat sonrası lasik tedavisinde rahatsızlık hissi (batma, yanma, sulanma, bulanık görme) yaklaşık5-6 saat sürer. Bir başka deyişle hastalar bir gün sonra uyandıklarında rahatlıkla günlük aktivitelerini yerine getirebilirler.

Sert kontakt lens kullanan hastalarımızın 3 hafta, yumuşak kontakt lens kullananların ise 1 hafta önceden lens kullanımını bırakması gerekir. Ameliyat günü rahat kıyafetler giyilmesi, makyaj yapılmaması, hatta parfüm kullanılmaması önerilir.

Tedaviden hemen sonra hastalarımızı rahatlatmak amacıyla antibiyotik ve kortizon içeren 2 göz damlası verilir ve saat başı kullanmaları istenir. Bir gün sonra ilaçların dozları azaltılır ve bu damlalar bir hafta boyunca kullanılır. 1 hafta boyunca denize, havuza girilmemesi ve gözün ovuşturulmaması önemlidir.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…