Tayvan

Tayvan, pek çoğumuz bilmese de başarılı bir sağlık sistemine sahip ve sağlık turizminde öne çıkan ülkelerden biri. Bu alanda öylesine başarılı ki, The Economist dergisine göre dünya çapında sağlık değerlendirmelerinde ikinci sırada. Aynı zamanda dünyanın en iyi 200 hastanesinden 14’ü Tayvan’da bulunuyor. Tüm bunlara bir de kültür ve tarih mirası ve doğal güzellikleri eklenince, Tayvan’ın sağlık turizminde başarılı olması kaçınılmaz hale geliyor.

Tayvan Sağlık Turizmi
Tayvan, sağlık sistemi ile ilgili çalışmalara nispeten geç başladığı için sağlık turizminde henüz yeni, fakat büyük bir potansiyele sahip bir ülkedir. Sağlık turizminde yeni olması, hükümetin sektöre olan müdahalesini artırmıştır. Bu bağlamda hükümet sürekli Tayvan ile aynı bölgede bulunan Singapur, Tayland ve Hindistan ile rekabet etmenin yeni yollarını aramaktadır.

Tayvan, sağlık turizmi için pek çok avantaja sahiptir. Kaliteli tıbbi bakım, düşük maliyetler ve turizm olanakları ile adından söz ettiren bir ülkedir. Bunların yanında, Tayvan istikrarlı siyasi ve sosyal iklime sahip olması ve rahat ulaşımı ile sağlık turistlerinin gözdesi olmaya adaydır. Ayrıca, güçlü bir sağlık sigorta sistemi kurması ile sağlık hizmetlerini ulaşılabilir ve kaliteli yapması da uluslararası alanda ününü artırmaktadır.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…