Yüz ve Boyun Germe

Yüz ve boyun germe cerrahisi, sarkık yüz dokularını kaldırarak ve sıkılaştırarak yüzün genç görünümünü doğal olarak geri getirmeyi amaçlayan bir işlemdir. Yüz genellikle vücudun yaşlanma belirtileri gösteren ilk kısmıdır. Yerçekimi ve hacim kaybı cildin sarkmasına ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Yaşlanmayı önlemenin bir yolu olmamasına rağmen yüz ve boyun germe prosedürü ile kişinin cildi pürüzsüzleştirebilir, doku ve kasları sıkılaştırabilir ve fazla yağları giderilebilir. Bütün bunlar kişinin daha genç görünmesine ve hissetmesine yardımcı olacaktır.

Yüz ve Boyun Germe İşlemleri Uygulanması

Yüz germe işleminin amacı gevşemiş cilt, göz kapaklarının altındaki kırışıklıklar, burun ve ağız çevresindeki kırışıklıklar ve yağ birikintileri gibi sorunlu alanları iyileştirmektir. Boyun germe ise çenede ve boyundaki gevşemiş cilt ve yağ birikintilerinin görünümünü düzeltmeyi amaçlar. Genellikle her iki işlem birlikte uygulanmaktadır. Sonuçları iyileştirmek için aynı anda veya kısa bir süre sonra yüz implantları ya da dolgu gibi farklı yöntemlere de başvurulabilir.

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Sırasında veya Sonrasında Görülebilecek Komplikasyonlar ve İyileşme Süreci

  • Yüz ve boyun germe işlemi de diğer tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi türlü yan etki ve komplikasyon riski taşımaktadır. İşlem sonrası bölgede şişme ve morluk görülebilir. Yüz ve boyun germe işlemi sonrası görülebilecek komplikasyonlar arasında ayrıca enfeksiyon, uyuşukluk, ağrı, kesi bölgelerinde saç dökülmesi, yüz sinir hasarı ya da sıvı birikimi sayılabilir. Ancak bu komplikasyonların görülme ihtimali oldukça düşüktür. Pek çok hasta için işlem sonrası alacağı uzun ömürlü genç bir görünüm gibi nihai sonuçlar yüz ve boyun germe işlemine karar vermeleri için motive edici olmaktadır.
  • Yüz ve boyun germe işlemi için iyileşme süresi yaklaşık 1 ila 2 haftadır. Pansumanlar ameliyattan sonraki gün çıkarılarak şişliği azaltmak ve boyun çizgisinin korunmasını sağlamak için yumuşak bir elastik bandaj ile değiştirilir. Bu bandaj yaklaşık iki hafta kullanılmalıdır.
  • Yüz ve boyun germe işlemi sonrası bir miktar morarma ve şişlik görülmektedir ancak çoğu durumda ilk haftadan sonra fark edilmesi mümkün değildir. Yüz ve boyun germe işleminden sonra kişi iki hafta boyunca yorucu egzersizlerden ve ağırlık kaldırmaktan kaçınmalıdır.

Liposuction ve boyun askılama işlemleri ağrısızdır. Yüz ve boyun germe işlemlerinden sonra hastalar ağrıdan çok gerginlik ve basınç hissinden yakınırlar. Bu da birkaç gün içerisinde geçer. Bu işlemlerin genel olarak ağrısız oldukları söylenebilir.

Alt yüz ve boyun gençleştirme işlemleri sıklıkla yüz gençleştirme işlemlerinin bir parçası olarak yapılır. Ancak üst ve orta yüz bölgesinde ciddi sorunu olmayan hastalarda tek başına da gerçekleştirilebilir. Çene kenarlarında yığılmaları olan, boyunda yağlanması, boyun cildinde sarkması olan kişiler bu işlemler için uygun adaylardır. Genellikle 40 yaş üzerinde gerçekleştirilir.

Yüz ve boyun germe işlemi cerrahın yüz, çene ve boyundaki yağları, dokuları ve kasları yeniden şekillendirmesini ve konumlandırmasını içeren cerrahi bir işlemdir. Boyun germe ameliyatı kulağın ön kısmında yapılan bir kesi ile başlar. Fazla yağ ve doku yeniden konumlandırılarak cilt yeniden dağıtılır ve fazla deri çıkarılır. Kesiler tipik olarak göze çarpmayan ince çizgiler şeklinde iyileşir. Bu yöntem yüz kırışıklıkları ve sarkma görüntüsünü iyileştirmede en iyi yöntemdir. Kişinin yaşına ve sağlığına bağlı olarak işlem ayakta tedavi olarak gerçekleştirilebilir ya da bir gece hastanede kalışı gerektirebilir.

1
Şimdi iletişime geç

Bize Ulaşın

2
Hizmet talep formu

Talep Formu

Ayrıntılı bilgi için
bize ulaşabilirsiniz.

Randevu, hizmetlerimiz, talep ve diğer sorularınız için…